Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Letní dětský tábor STARÉ HAMRY [ Autokemp, kemp nebo tábořiště ]

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR STARÉ HAMRY:
stanový tábor s více než 30-ti letou tradicí je umístěn v nádherném prostředí chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy, v blízkosti hygienického pásma přehradní nádrže Šance a v blízkostí hranic se Slovenskou republikou, v údolí nazvaném Černé, mezi dvěma cestami vedoucími na Bílý kříž. Svou polohou a malebností zdejší krajiny je tábor ojedinělý.

Účastníci tábora, rozděleni do 5 - 7 oddílů, jsou ubytování výhradně v podsadových stanech s celtou pro dvě děti. Stravování probíhá 5 x denně v jídelně (v podobě snídaně, svačiny, obědu, svačiny a většinou teplé večeře + pitný režim po celý den). Hygiena je zajištěna v umývárně a v budově nedaleké lesní školky, kde se děti koupou v teplé vodě.

O děti se stará kolektiv proškolených vedoucích a instruktorů mnohdy s dlouholetou praxí a zkušenostmi, přítomen je samozřejmě také zdravotník, zastřešující zdravotní dohled nad dětmi a také schopní kuchaři jejichž království je v naší kuchyni. V blízkosti tábora je řeka se splavem, ve kterém se děti mohou koupat. Po celou dobu tábora jsou k dispozice dvě auta zajišťující dovoz potravin a styk s okolím.

Pro děti je připraven program (celotáborová hra), který připravuje kolektiv vedoucích během celého roku. Na náměty určité doby, knihy, případně události se vypracují jednotlivé hry (etapy), ve kterých děti získávají (body, penízky, zprávu, zlaté valouny, apod. ), které je jednak motivují a jednak určují pořadí oddílů. Mimo jiné se táborníci formou her učí základní dovednosti (rozdělávat bezpečně oheň, mít úctu k přírodě, ... ) a také se dovědí něco bližšího o určité době, knize či postavě ( Karel IV, Zlatá horečka, Indiáni, pevnost Belfort, divoký západ, staré Řecko, )

Dále zde děti mají možnost zahrát si turnaje ve volejbale, odbíjené, kopané, ping-pongu a v dalších kláních. Součástí programu může být i dvoudenní výlet, kdy se schopnější a starší účastníci vydají někam za krásami Beskyd a mohou nocovat pod širým nebem a mladší děti podobně nocují v blízkosti tábora. Dalším bezpochyby zajímavým zážitkem pro děti bývá exkurze do prostor přehradní nádrže Šance.

Na závěr čtrnáctidenního soutěžení dostanou všechny děti spoustu odměn v podobě dortů, sladkostí a věcných cen.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Dětský tábor STARÉ HAMRY
Staré Hamry
739 15 Staré Hamry, Prostor
Česko (CZ)
tel: (+420) 605 871 944
(+420) 605 503 340

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.tabor.poda.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 131, 27.05.2004 v 13:49 hodin

[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule