Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


PREZENTACE INTEGROVANÉHO INFORMAČNÍHO SYSTÉMU IIS TEPLICE NAD BEČVOU

V obci Teplice nad Bečvou byl dobudován v roce 2005 za finanční podpory fondů EU INTEGROVANÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM (dále jen IIS) pro potřeby občanů a návštěvníků obce. Systém umožňuje pomocí koaxiálních kabelů, rozbočovačů a zesilovačů přenášet od hlavní stanice k občanům interaktivní služby sítě internet, televizní a rozhlasové programy ve třech nabídkách a od konce roku i vlastní vysílání obecního infokanálu.
Teplice nad Bečvou
Teplice nad Bečvou
Na obecním úřadě je umístěn hlavní centrální řídící datový uzel, který rozděluje a řídí přenos služeb sítě Internet. V tomto uzlu je přenos dat přes firewall připojen k centrálnímu routeru, který řídí provoz jednotlivých kabelových modemů umístěných u uživatelů. Každý připojený uživatel má zabezpečenu službu QoS - kvalitu a rychlost internetového připojení. Pro pohodovější užití služeb není provoz klientům omezován měřením objemu stažených dat a je otevřena protokolová svoboda. Tyto služby jsou garantovány po celý den. V obci jsou umístěny dva internetové kiosky, které zpřístupňují internet externě přímo na budově obecního úřadu a v prostorách vestibulu Aragonitových jeskyní. Provoz je automatický a díky sofistikovaným technologiím umožňuje řízení a vzdálený dohled.
Teplice nad Bečvou
Teplice nad Bečvou
Hlavní stanice pro příjem TV a R programů umožňuje příjem a úpravu televizních a rozhlasových signálů šířených terestricky, satelity nebo vytvořených v místním PC INFO. Signály v různých otevřených nebo zakódovaných modulačních formátech se převádějí na TV amplitudovou obrazovou a zvukovou frekvenční modulaci, čímž je zabezpečen po mnoho dalších let příjem i pro starší televizory. K systému se připojují pomocí kabelových přípojek uživatelé, kterým je vydělena negativní filtrací taková programová nabídka, kterou si smluvně objednají. Celý systém je flexibilní - dle aktuální nabídky TV programů a legislativy umožňuje měnit a přeskládat frekvenční multiplex dle potřeby a poptávky. Na obecním úřadě je umístěn televizor, na kterém je možno monitorovat a předvádět jednotlivé TV programy tak, jak jsou umístěny ve frekvenčním multiplexu MPX.
Teplice nad Bečvou
Teplice nad Bečvou
Šíření frekvenčně modulovaných služeb uzavřeným prostředím koaxiálních sítí je jeden z nejróbusnějších a nejodolnějších způsobů širokopásmové komunikace umožňující šíření současně více než 50 analogových televizních programů, 200 digitálních TV programů, vysokorychlostního Internetu desítek Mops, IP telefonie a dalších obousměrných služeb.
Napájení systému je vybaveno záložním zdrojem.
Teplice nad Bečvou

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

01.12.2005 v 22:39mikuláš

velmi hezká prezentace upravené obce, je vidět, že když se chce, tak to jde.....jen tak dál


DALŠÍ INFORMACE: Teplice nad Bečvou

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 22.11.2005 v 20:16 hodin

[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule