Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Festival POODŘÍ Františka Lýska 2006

Tisková zpráva
FESTIVAL POODŘÍ FRANTIŠKA LÝSKA 2006
STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ, 2. - 3. ČERVNA 2006
Po dubnové první části, která se uskutečnila v Ostravě - Proskovicích, pokračuje ve dnech 2. a 3. června 2006 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí III. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska. Festival vznikl v roce 2004 při stém výročí narození PhDr. Františka Lýska, proskovického rodáka, hudebního pedagoga a sbormistra Jistebnických zpěváčků, sběratele lidových písní na Lašsku. Svým pojetím je festival jedinečnou příležitostí spojit hudebně-pěvecký a folklorní odkaz Františka Lýska se současným kulturním snažením pořádajících obcí.
Festival bude zahájen v pátek 2. června v 18,00 hodin koncertem dětských pěveckých sborů s úpravami lidových písní ze sběrů Františka Lýska na nádvoří zámku. Vystoupí Dětský pěvecký sbor z Košic, DAJŠ - Dívčí komorní sbor z Ostravy - Svinova a pěvecká skupina souboru Ostravica. Zahajovacímu koncertu bude předcházet vernisáž výstavy obrazů v informačním centru zámku v 17 hodin.
Folklorní soubor Ondřejnica
V sobotu 3. června v 11 hodin se koná "Jízda kolem obila", slavnost objezdu obecních hranic, spojená s folklorním vystoupením. Ve 14,30 festival pokračuje pestrým programem v zámeckém parku. Vystoupí v něm žáci ZŠ a MŠ ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, soubory Malá Ondřejnica, Ondřejnica, Slezský soubor Heleny Kalichové z Ostravy - Poruby, Kelti - skupina historického šermu, Zámecká kapela - Stará Ves n.O. a Jugendblaas - orchestr z Kostnice. Program pokračuje v 18 hodin vystoupením Divadla "M" z Duchova "Zámecké povídky" na nádvoří zámku a poslední slovo dostane ve 20, hodin v zámeckém parku hudební skupina Paďouři.
Festival uzavře v pátek 16. června v 18 hodin folklorní večer na zámku, ve kterém vystoupí Ondřejnica - Lašský soubor písní a tanců spolu s hostem Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek - Místek.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Obec Stará Ves nad Ondřejnicí, Statutární město Ostrava, městský obvod Proskovice, Obec Jistebník a Folklorní sdružení ČR. Záštitu nad festivalem přijali hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Evžen Tošenovský, senátor Ing. Milan Balabán a ředitel ČT studio Ostrava Mgr. Ilja Racek. Festival se koná s finanční podporou Moravskoslezského kraje.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Česká televize, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Informační centrum www.borovice.cz.
Festival podporují také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa a OSA - Ochranný svaz autorský.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 29.5. 2006, tel/fax 234 621 256, 604 674 841

Kontakt: Eliška Krejčíčková, ředitelka festivalu
tel: (+420) 596 769 643, (+420) 731 152 242
Folklorní soubor Ondřejnica
Z II. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 00:38 hodin

[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule