Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


První den Rožnovské valašky

Rožnov přivítal účastníky XIV. ročníku mezinárodního armádního folklorního festivalu sluncem.
První den letošní "Rožnovské valašky" byl rozsvícený sluncem a sliboval příjemnou atmosféru "folklorního svátku" v nádherném prostředí dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Již v 10.00 hodin dopoledne se Komorní amfiteátr zaplnil dětmi z rožnovských škol, pro které byl připraven program Vojenského uměleckého souboru Ondráš Veselé dovednosti.

Živá pozvánka zahraničních souborů, která proběhla odpoledne na rožnovském náměstí letos, možná víc, než kdy jindy, potvrdila svůj název - Přijeli jsme z daleka - Venezuelský soubor Danzas Carúpano vnesl svým temperamentem do poměrně poklidného pátečního odpoledne vůni a atmosféru slunečného jihu a ani slovenský Váh z Liptovského Mikuláše nenechal nikoho jen tak posedávat a roztančil náměstí pásmem z Liptova. Po téměř šestidenním složitém putování z Arménie se obyvatelům a návštěvníkům Rožnova představili i členové třetího zahraničního souboru Rožnovské valašky - souboru Astghik.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Po večerním oficiálním zahájení a úvodním programu, ve kterém se představily soubory Jasénka, Rosénka a VUS Ondráš měli diváci možnost shlédnout hudebně taneční pásmo O slunovratu . Spojení hudebního mistrovství Hradišťanu a křehkých veršů Jana Skácela naplnilo prostor krásnou nostalgií "...o tom, co bývalo a znovu bude...".
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Závěr pátečního večera patřil setkání cimbálových muzik Frgál, Ondráš a Radošov . Muzikantské "klání" nakonec vytvořilo atmosféru, která, i přes vytrvalý déšť potvrdila, že ani rozmary přírody nemohou zkazit dobrou náladu tam, kde se sejdou lidé naladění na stejnou notu.

Rožnov pod Radhoštěm, 9. června 2006
mjr. Jana Zechmeisterová, Hana Maděrová

komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 973 442 046,+420 973 443 974
mobil: +420 603 983 070
e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.06.2006 v 19:33 hodin

[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule