Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Projektový den v "Čertovské a andělské škole"

Čertovské noviny píší :

Dne 4.prosince naše škola jako každý rok pořádala projektový den zaměřený na "Čertovskou a andělskou školu".
Čertů přišlo požehnaně, zato andílky by musel Mikuláš s lucernou hledat.
Hned ráno vyrazili páťáci jako obvykle vystrašit pana starostu, paní Vlaďku a každého, koho potkali na obecním úřadě. Zastavili se také v ordinaci u paní doktorky a na poště. Všude sklidili obdiv za své masky a dostali sladkou odměnu.
Hned po návratu nejstaršího ročníku se ve školní tělocvičně pořádala "Velká pekelná diskotéka". Teprve, když se všichni dostatečně vyřádili, vrátili se do tříd a plnili různé čertovské úkoly - malovali a vyráběli veselé a smutné čerty, hledali kartičky se slovy k doplnění textu pohádky a vymýšleli matematické úlohy s pekelnými náměty. Za odměnu dostaly děti perníčky, které upekla a přinesla jedna z maminek.
Mezitím ještě Mikuláš s čertíky a andílky zašli na nadílku do školky. Děti se jich napřed trochu bály, takže měly paní učitelka Věrka a paní školnice Pavla hned plnou náruč dětí. Ale, když začal Mikuláš rozdávat bonbóny a anděl perníčky, vše se spravilo.
Vyvrcholením programu ve škole pak bylo vytvoření dlouhatánského čertovského ocasu ze starých punčoch a jeho vpletení do zábradlí kolem schodů naší "Pekelné školy" .
Na závěr si děti zazpívaly písně s čertovskou tématikou a spokojeně se odebraly k čertovskému obědu.


Zapsaly : čertovské učitelky
DALŠÍ INFORMACE: ZŠ 1. Stupeň - Bravantice

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 14.12.2009 v 13:18 hodin

[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule