Navigace [přeskoč navigaci]



[nahoru]


Delegace z Černé Hory byla nadšena

Delegace z Černé Hory složená ze tří žen a čtyř mužů navštívila dnes, ve středu 21. srpna, kraj Vysočina, konkrétně sídlo krajského úřadu v Jihlavě a v odpoledních hodinách město Havlíčkův Brod. Návštěva se uskutečnila v rámci sedmidenního pobytu delegace v České republice, který potrvá až do 23. srpna.
Zástupci z černé Hory si nejprve v doprovodu tiskové mluvčí Radky Burketové prohlédli sídlo Krajského úřadu kraje Vysočina. "Jsem nadšen prostorami vašeho úřadu, vše je jednoduché, ale velmi vkusné a působivé," uvedl Stanko Marič, generální tajemník Svazu měst a obcí.
Následovalo jednání s hejtmanem Františkem Dohnalem a s radním Ivo Rohovským. Hejtman představil přítomným kraj Vysočina, přiblížil fungování státní správy a samosprávy, krátce pohovořil o struktuře úřadu, o reformě veřejné správy v České republice a poté již společně s radním Ivo Rohovským odpovídali na kladené dotazy. Nechyběla ani drobná výměna dárků, kdy Stanko Marič věnoval hejtmanovi Františku Dohnalovi kromě propagačního materiálu o Černé Hoře také Černohorku a Černohorce. Po oficiálním jednání se uskutečnila tisková konference, oběd a poté odjela delegace do zmíněného Havlíčkova Brodu. Zde je čekalo přijetí na radnici, diskuze na téma samospráva, organizace a struktura městského úřadu, veřejné služby, územní plán a rozvoj města a návštěva některé ze staveb realizovaných městem.

R. Burketová

Zveřejněno 21.08.2002

[nahoru]



Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule