Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


AUTEM

Bělotín - doprava
Pohodlně se k nám dostanete po dálnici D1, na exitu 311 odbočte na R48. Z Bělotína lze pokračovat po R47 do Hranic nebo na Odry, a také po R48 na N.Jičín a Frýdek-Místek.

Bělotín je z hlediska dopravy bránou do severní Moravy. Pohodlně se do Bělotína dostanete po dálnici D1, odbočíte-li na exitu 311 na silnici R48 a sjedete na nejbližším sjezdu z obchvatu přímo do Bělotína. Opačně se z Bělotína po dálniční síti můžete dostat do Olomouce, Brna, Prahy a odtud do celé západní Evropy, v krajním případě až do portugalského Lisabonu. Nebo severním směrem do Ostravy a Bohumína na hranice s Polskem, kde dálniční síť prozatím končí.

Evropská spojnice E462 (jihozápad-severovýchod) spojuje po silnicích 46, 47 a 48 ve směru od Brna a Olomouce jih a západ naší vlasti s Ostravskou aglomerací. Přes Hranice, Bělotín a Nový Jičín pokračuje na Frýdek-Místek a dále k hraničním přechodům s Polskou republikou.

Silnice 47, vedoucí od Přerova přes Lipník nad Bečvou a Hranice, se v Bělotíně odklání na Odry, Fulnek a Bílovec do východních částí Ostravy a dále do Bohumína na hranici s Polskem. Současně se v Bělotíně kříží se silnicí 48, která z Bělotína pokračuje na Nový Jičín, mine Příbor, na Frýdek-Místek a dále na hraniční přechod v Českém Těšíně s PLR. Rovněž zpřístupňuje severní část Beskyd a jihovýchod ostravské aglomerace.

Silnice s mezinárodním označením E462 prochází Bělotínem ve směru od Olomouce po úseku Bělotín-obchvat napojuje na silnici 48, vedoucí dále na Nový Jičín, Frýdek-Místek, Český Těšín a hranice s Polskem.

Odbočíte-li ve Fulneku ze silnice 47 na silnici 57, můžete po ní pohodlně pokračovat přes Opavu do Krnova a dále do Polska nebo do Jeseníků.

Ze silnice 48 v Českém Těšíně můžete odbočit na silnici 11 (rovněž s označením E75) a přes Třinec a Jablůnkov na hranice se Slovenskem.

V Hranicích se ze silnice 47 můžete napojit na silnici 35, vedoucí přes Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm do jižní části Beskyd a na hraniční přechod Bumbálka se Slovenskou republikou (rovněž s označením E442).


[nahoru]Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule